خواندن بي انديشه بيهوده است و انديشه بدون خواندن خطرناك

معرفي كتاب هفته


۲۰ آذر ۱۳۹۸ / ۰۶:۰۱:۳۱
۱۲۶


روزهای چهارشنبه متعلق به عالم آل محمد(ص)امام رضا (ع) می باشدبه معرفی کتاب می پردازیم

 
•┈┈••✾•🍃﷽🍃•✾••┈┈•

🛎معرفی کتاب

از آنجا که روزهای چهارشنبه متعلق به عالم آل محمد(صلی الله علیه و آله)امام رضا (علیه السلام ) می باشد،به معرفی کتاب این هفته می پردازیم:
🔘 عزیزانی که مایل هستند کتابهای معرفی شده را تهیه نمایند می توانند به ادمین کانال سفارش داده تا کتاب تهیه گردد و ارسال شود.

 📖 از سیادت‌ تا وزارت

کتاب از سیادت تا وزارت که در مورد آشنایی با مبانی رشد در هفت سال اول ، دوم و سوم کودکان است از مجموعه سخنرانی های استاد محمدجعفر غفرانی توسط آقای یاسر رضازاده تهیه و تنظیم شده است . این کتاب از مجموعه کتاب های چهار دیواری در کف آسمان است که در سه بخش به نگارش در آمده است .

در مقدمه کتاب می خوانید امام صادق ( ع ) فرمودند : هنگامی که کسی را دوست می داری ، او را از این محبت آگاه کن ، زیرا این کار دوستی بین شما را محکم تر می کند .

و این کتاب یک یادآوری است ... یادآور محبتی ناب و چشیدنی از خوبان و صالحانی که با کلماتی طیب و عملی صالح ، هدایتی ذاکرانه را برای ما رقم زدند . یادآور کرامت رسول کریم و اهل بیت مکرم ایشان .

پیش روی انسان راهی بس سخت و دشوار قرار دارد . حرکت در این مسیر پر مشقت نیازمند چراغی است به نام عقل که باید به وسیله ادب عبودیت در هفت سال دوم فعال شده باشد . این حد از قانون مندی را تنها کسانی می توانند تاب بیاورند که در هفت سال اول کرامت و سیادت درونی شان بواسطه والدین رعایت شده باشد . لذا ثمره رعایت سیادت کودکان در هفت سال اول فعال شدن قوه تفکر و ادب عبودیت است که در دوره های بعد او را از ظلمت جهل و بردگی خارج و به اوج مقام بندگی سوق خواهد داد .

عناوین بخش ها عبارتند از :

بخش اول :
سیادت در رشد ( آشنایی با مبانی رشد در هفت سال اول )

در این بخش به کلیات رشد در دوره اول اشاره دارد و به موضوعاتی همچون مرحله ای بودن رشد ، مراحل و دوره های رشد ، مراحل رشد ، دوران امیری ، نوازش ، تغذیه ، بازی ، لباس بچه ، امر و نهی راه حریص نشدن ، رشد اجتماعی ، امانت ، شناحت خدا ،  ترساندن کودک ، سیادت پدر و مادر و ... اشاره می کند .

بخش دوم :
ادب عبودیت ( آشنایی با مبانی رشد در هفت سال دوم )

در این بخش به کلیات رشد در هفت سال دوم اشاره دارد و موضوعاتی از قبیل رحمت خدا ، تعلیم واژه ها ، تعلیم نظم ، دیدن زیبایی ، استقلال فرزند ، شوق مذهبی ، جلسه خانوادگی ، تغییرات جسمی ، توقع و مقایسه ، تقلید ف چند فرزند ، هوس ، لباس و خواب ، استحمام و ... موضوعاتی که به این دوره تعلق دارد را آورده است .

بخش سوم :
بلوغ مشاورت و وزارت ( آشنایی با مبانی رشد در هفت سال سوم )

در بخش سوم که بخش انتهایی کتاب است در مورد کلیات هفت سال سوم رشد صحبت می کند که موضوعاتی همچون مشورت و وزارت ، تفکر انتزاعی تفکر عینی ، خودشناسی ، درک زیبایی و حمد ، رشد اجتماعی ، راهکار رفع تنهایی ، حس تنهایی ، تغییر نشانه رشد ، صفت سازی ، خصوصیات دوره سوم ، همسرداری ، محیط خواب ، هماهنگی والدین ، مشکلات هفت سال سوم را بیان می کند .

 

برچسب‌های این مطلب:

سایت


نمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.