خواندن بی اندیشه بیهوده است، و اندیشه بدون خواندن خطرناک...

معرفی کتاب هفته۱۸ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۱:۲۹
۷۸۵


روزهای چهارشنبه متعلق به عالم آل محمد(صلی الله علیه و آله)امام رضا (علیه السلام ) می باشد،به معرفی کتاب این هفته می پردازیم

•┈┈••✾•🍃﷽🍃•✾••┈┈•

 📖 ذوالفقار
نویسنده : علی اکبری مزد آبادی
ناشر : یا زهرا (س)
قیمت : ۲۴۰۰۰ تومان

#ذوالفقار کتاب جدیدی درباره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی است که #شخصیت و #اندیشه سردار دل‌ها را بیش از پیش به ما می‌شناساند.

سردار سلیمانی کمتر از یک سال پیش عالی‌ترین درجه نظامی جمهوری اسلامی تحت عنوان #نشان_ذوالفقار را از رهبر انقلاب دریافت کرده بودند.

کتاب حاضر که #خاطرات_شفاهی این #شهید محبوب را از زبان خود سردار روایت کرده، به همین بهانه با اسم #ذوالفقار به چاپ رسید.

در ابتدای کتاب با عنوان قاسم سلیمانی در یک نگاه به معرفی اجمالی ایشان می پردازد :
قاسم سلیمانی از عشایر طایفه ی سلیمانی است . به روایت تاریخ جد سلیمانی ها امیرمحبت فرزند امیرکمال از عشایر خمسه ی فارس و از سرداران سپاه نادرشاه بود . وی متولد 1337 ( تاریخ شناسنامه 1335 ) قنات ملک از توابع بافت است .
او قبل از انقلاب کارمند سازمان آب بود . پس از پیروزی انقلاب اسلامی در اول خرداد سال 1359 به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد . سلیمانی در این باره می گوید : همه جوان بودیم و باید به شکلی برای انقلاب فعالیت می کردیم و این گونه بود که وارد سپاه شدم .
به دلیل آمادگی جسمانی که او بر اثر ورزش پرورش اندام به دست آورده بود عضو واحد آموزش و مربی پادگان آموزشی قدس شد .
با شروع جنگ و حمله عراق به فرودگاه های کشور وی مدتی از هواپیماهای مستقر در فرودگاه کرمان حافظت می کرد و دو ماه پس از شروع جنگ همراه سیصد نفر از اولین نیروهای اعزامی از کرمان عازم جبهه ی سوسنگرد گردید و فرمانده دسته شد . شوق و علاقه زیاد سلیمانی به حضور در جبهه و طرح ها و مسائل نظامی باعث شد او که در قالب یک ماموریت 15 روزه وارد جبهه شده بود تا آخر جنگ در جبهه بماند‌و‌بازنگردد .

یکی از خاطرات سردار با عنوان مرام شیعه را بخوانید :

ما یکی از اشرار بزرگ سیستان و بلوچستان را که سال ها به دنبال او بودیم و هم در مسئله قاچاق مواد مخدر خیلی فعالیت می کرد و هم از تعداد زیادی از بچه های ما را شهید کرده بود را با روش های پیچیده اطلاعاتی برای مذاکره دوت کردیم به منطقه خاصی و پس از ورود آن ها به آن جا او را دستگیر کردیم و به زندان انداختیم . خیلی خوشحال بودیم . او کسی بود که حکمش مثلا پنجاه بار اعدام بود .
در جلسه ای که خدمت مقام معظم رهبری رسیده بودیم ، من این مسئله را مطرح کردم و خبر دستگیری و شرح ماوقع را به ایشان گفتم و منتظر عکس العمل مثبت و خوشحالی ایشان بودم . رهبری بلافاصله فرمودند : گ همین الان زنگ بزن آزادش کنند ! "
من بدون چون و چرازنگ زدم ، اما بلافاصله با تعجب بسیار پرسیدم که : " آقا چرا ؟ من اصلا متوجه نمی شوم که چرا باید این کار را می کردم ؟ چرا دستور دادید آزادش کنیم ؟ "
رهبری گفتند : " مگر نمی گویی دعوتش کردیم ؟ "
بعد از این جمله من  خشکم زد .
البته ایشان فرمودند : " حتما دستگیرش کنید . " و ما هم در یک عملیات سخت دیگر دستگیرش کردیم .
مرام شیعه این است که کسی را که دعوت می کنی و مهمان تو است حتی اگر قاتل پدرت هم باشد حق نداری او را آزار بدهی .
صفحه 132 کتاب ذوالفقار را خواندید .
100 صفحه این کتاب شامل تصاویری از سردار سلیمانی است .

 

جهت سفارش کتاب از قسمت پیام رسان پنل شخصی به سرکار خانم طاهره سادات رضویان متصدی کتابخانه ، پیام ارسال نمایید

برچسب‌های این مطلب:

سایتبرای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.