خواندن بی اندیشه بیهوده است، و اندیشه بدون خواندن خطرناک...

معرفی کتاب هفته۰۴ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۱:۲۶
۴۳۸


از آنجا که روزهای چهارشنبه متعلق به عالم آل محمد(صلی الله علیه و آله)امام رضا (علیه السلام ) می باشد،به معرفی کتاب این هفته می پردازیم:

•┈┈••✾•🍃﷽🍃•✾••┈┈•

📖 مسیح در شب قدر
نویسنده:صهبای یقین
انتشارات:موسسه جهادی
سال نشر:١٣٩۵
قیمت:١٨۵٠٠۰ تومان

 

کتاب «مسیح در شب قدر» ۲۳ فصل است که با مقدمه‌ای نسبتاً طولانی اما ابتکاری و نو همراه شده است. این اثر را مؤسسه فرهنگی ایمان جهادی یا همان انتشارات صهبا در ۴۹۶ صفحه منتشر کرده است. در حال حاضر این کتاب به زبان انگلیسی و عربی نیز ترجمه شده است.
برادر شهید گالوست بابومیان می‌گوید که (بعد از رفتن مقام معظم رهبری) چند دقیقه در سکوت می‌گذرد، هیچ کداممان باورمان نمی‌شود که چند دقیقه پیش، رهبر کشور ایران، اینجا کنار ما نشسته بودند، چای می‌نوشیدند و صحبت می‌کردند، از کیفم قاب عکس کوچکی را در‌می‌آورم و می‌نشینم روی مبل به تماشای آن. حالا فقط مانده‌ام جواب بچه‌ها را چه بدهم. واروژان (فرزند شهید) حدود یازده شب برگشت. گفتم: خسته نباشی آقای دکتر، می‌دانی امشب چه چیزی را از دست دادی؟ ... باوریت نمی‌شود؛ آقای خامنه‌ای آمده بودند اینجا، خیلی دلم سوخت که نبودید، دیگر فکر نکنم همچین فرصتی داشته باشی که حاج آقا را از نزدیک ببینی.


این کتاب در درجه‌ اول، معرفی بسیار خوبی است از سی شهید مسیحی ایران عزیز که در جنگ تحمیلی به شهادت رسیده ‌اند. در این کتاب، برای اولین بار، با زندگی ‌نامه‌ شهدایی آشنا می ‌شویم که تا قبل از این، فقط مختصری از آنها شنیده بودیم: شهید گالوست بابومیان، شهید پایلاک آودیان، شهید ادیک نرسیسیان، شهید وارطان آقاخانیان، شهید واهیک یسائیان و... «مسیح در شب قدر»، در عینِ اختصار، تفصیلاً به زندگی شهدا پرداخته و خصوصیات اخلاقی و منش و شیوه و رفتار و گفتار و دلاوری‌ هایشان را بازگو می ‌کند. در میان سی شهیدی که این کتاب معرفی ‌شان می‌ کند، بیست ‌و یک شهید از شهدای ارمنی هستند.
کتاب «مسیح در شب قدر» در درجه‌ دوم، عرض ارادت رهبر مسلمانان و بزرگترین مقام رسمی و مذهبی کشور ایران، آیت ‌الله خامنه ‌ای را به شهدای مسیحی و خانواده‌ هایشان نشان می ‌دهد. و البته بزرگی و بزرگ‌‌ منشی خودِ ایشان را هم نشان می ‌دهد؛ که ایشان میان شهدای مسلمان و مسیحی ـ نه در حرف، بلکه در عمل ـ فرقی نگذاشته ‌اند و خانواده‌ شهدای مسیحی را نیز درست مانند خانواده‌ های شهدای مسلمان، مورد تفقد خود قرار داده ‌اند. برخورد خانواده ‌های مسیحی در برخورد با
ایشان نیز، البته، بسیار جالب است.


@tazkieh2school
برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.