باغ طوطی(داستان زندگی میثم تمار)


۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۷:۰۱:۴۷
۱۲۲
۸


از آنجا که روزهای چهارشنبه متعلق به عالم آل محمد(صلی الله علیه و آله)امام رضا (علیه السلام ) می باشد،به معرفی کتاب این هفته می پردازیم

•┈┈••✾•🍃﷽🍃•✾••┈┈•

🛎معرفی کتاب

از آنجا که روزهای چهارشنبه متعلق به عالم آل محمد(صلی الله علیه و آله)امام رضا (علیه السلام ) می باشد،به معرفی کتاب این هفته می پردازیم:
🔘 عزیزانی که مایل هستند کتابهای معرفی شده را تهیه نمایند می توانند از طريق لینک ثبت نام در قسمت بالای سايت اقدام كنند.

❌قابل ذكر است جهت پرداخت هزينه كتاب از طريق پيام رسان سايت متعاقبا خدمتتون پيام ارسال مي شود 

📖  باغ طوطی : داستان زندگی میثم تمار


نام سلمان فارسی را همگان به عنوان یار ایرانی حضرت محمد(ص) می شناسند اما کمتر کسی می داند که «میثم تمار»، یار امیرالمومنین علی(ع) نیز ایرانی بوده است و او یکی از قله هایی است که می تواند نماد پیوند ایران و اسلام باشد.
«باغ طوطی»، رمانی تاریخی از زندگی میثم تمار است که مخاطب نوجوان و بزرگسال، هر دو مخاطب آن هستند. نام نامتعارف کتاب برگرفته از گفتگویی است که در داستان، بین ابن زیاد، حاکم کوفه و میثم صورت می گیرد. ابن زیاد به میثم می‌گوید شما طوطی‌هایی هستید که حرف‌های علی را تکرار می‌کنید. من شما را می‌کشم و نخلستان‌های علی را هم ویران می‌کنم. کنایه از اینکه نمی‌گذارم نام و نشانی از علی بماند. میثم هم می‌گوید اگر قرار است نخلستان علی(ع) نباشد، پس بهتر است که طوطی هم نباشد.
آنچه می تواند خیال خواننده را در مطالعه این رمان آسوده تر کند این است که مسلم ناصری، نویسنده آن علاوه بر تحصیلات حوزوی، دکترای تاریخ تشیع نیز دارد و در نوشتن و بازنویسی رمان از مشورت اساتید تاریخ نیز بهره فراوان برده است.
آنچه بیشتر از همه در باغ طوطی خودنمایی می کند، سوز و گداز و شورِ عشق میثم به امیرالمومنین است. میثم که در جوانی، با نامی عربی، برده ای در کوفه بوده است که امیرالمومنین او را می خرد و آزاد می کند و نام ایرانی اش (میثم) را نیز به او بازمی‌گرداند، در طول داستان، این عشق را به خواننده منتقل می کند و خواننده بعد از تمام شدن داستان متوجه می شود که به ارادت، درک و حسی تازه و متفاوت از قبل، نسبت به امیرالمومنین رسیده است. نویسنده این رمان تاکید دارد که باید آن را با دل و در خلوت خواند.


#معرفي_كتاب
 

برچسب‌های این مطلب:

معرفی کتاب


نمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.