عُمری غُبارِ حضرتِ معصومه ایم ما ... تا در جوارِ حضرتِ معصومه ایم ما

✨ آغاز دهه کرامت بر شما عزیزان مبارک باد

هرچند بارِ حضرتِ معصومه ایم ما ... در سایه سارِ حضرتِ معصومه ایم ما


۲۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۱:۵۰
۹۳


.

السلام علیکما یا فاطمه بنت موسی و یا علی بن موسی الرضا

امام رضا(ع) به نقل از رسول خدا(ص): 
خداوند بلند مرتبه و والا نسبت به زنان، دلسوز تر از مردان است و هیچ مردی نیست که زنی از محارم خود را شاد سازد، مگر خداوند در روز رستاخیز او را شاد سازد.
[وسائل الشیعه؛ ۳۶۷/۲]

با این دو سلام، آغاز دهه کرامت برابر با اول تا یازدهم ماه مبارک ذوالقعده را به محضر شما عزیزان، خاصه روز دختر را به دختران گرامی کشور عزیزمان ایران اسلامی تبریک عرض نموده، از محضر خانم فاطمه معصومه سلام الله علیها خاضعانه می خواهیم موجبات توفیق و سلامتی دختران مان را از درگاه ایزد منان مسالت نموده، سایه حضرتش را بر سر آنان مستدام دارد. ان شاءالله

 

حضرت معصومه در سال ١٧٣ هجری قمری از مادری پاک و منزه متولد شد. مادری که در طهارت و نجابت شهره بود و دختری را به دنیا آورد که شبیه ایشان در طول تاریخ هرگز زاده نشد،چرا که حضرت معصومه نمونه ی بارز یک بانوی پاک و طاهره بودند.

ایشان به عنوان سرور زنان عالم، تقیه، رشیده عابده، محدثه، حمیده، رضیه، مرضیه، صدیقه و طاهره معرفی شده اند و در مقام عصمت یعنی عالیترین مرتبه ی پاکی و معنوی قرار داشتند.

🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅

خداوند به سبب طهارت و پاکی ایشان را شفاعت دهنده در آن دنیا قرار داده اند. ایشان از همان دوران کودکی بارها و بارها شاهد ظلم و ستم های وارده به خاندان پاکشان بودند و بعد از شهادت پدر بزرگوارشان امام موسی بن جعفر

تحت سرپرستی برادر بزرگوارشان امام رضا قرارگرفتند و در سال ٢٠١ در حالیکه در اوج جوانی بودند و فقط ٢٨ سال سن داشتند به سوی معبود شتافتند و در شهر قم به خاک سپرده شدند. 

🌸🍀🌷🍀🌼🍀🌻🍀🌺🍀🌸🍀🌷🍀🌼🍀🌻🍀🌺🍀

به دل حک شد به خط آشنایی

شب میلاد و آغازِ گدایی

کریمه؛ کاسه ام بنگر که بالاست

کرم بنما تو هر چه می توانی

همه ی امشب کنارِ بارگاهت

من و این گریه و فصلِ جدایی

دلِ فطرس شده در شام میلاد

اسیرِ گنبدِ زردِ طلایی

✨ولادت حضرت معصومه «س» مبارک✨

برچسب‌های این مطلب:

ولادت کریمه اهل البیت

چندرسانه‌ای :

مدیحه سرایی


کلیپ دختران آسمانی
برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.